pe 6 kg de cirese si 9 kg de capsuni,Ioana a platit 39 lei.In urmatoarea saptamana, a cumparat la acelasi preturi 9 kg de cirese si 9 kg de capsuni, platind 45 lei.Cati lei costa cate un kg din fiecare produs?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!