👤

Alcătuieşte oral problema, apoi calculează în scris prețul fiecărui produs, știind următoarele date:
4 covrigi......4 briose.....16lei
5covrigi ......4briose......22lei



Repede!
Cu tot cu întrebări!
Dau coroana !​