Răspuns :
Răspuns:
9x2=18
Explicație pas cu pas:
Sper că te-am ajutat! coroană?
Răspuns:
1) Cat costa un kg de mere?
9 lei :3 kg=3 lei costa un kg de mere
2) Cat costa 6 kg de mere de acelasi fel?
3 lei ×6 kg=18 lei costa 6 kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!