👤

vă rog ajutati mă ....​

Vă Rog Ajutati Mă class=

Răspuns :

Răspuns:

45)

174 kg portocale

174+283=457 kg struguri

475-218=239kg mere

174+457-304=327kg banane

a)327kg banane

b)174+457+239+327=1197kg

46)781-373-289=408-289=119

nr este 119

47)

(713+89)-(655-416)

=802-239=

=563

48)

a+b=647

a= |........|

b=|..........|.....| +219

647-219=428

a=428:2=214

b=214+219=433

49)

total de 606 kg fructe

a= |........|

b=|..........|.........|

c =|..........|.........|..........|

606:6=101kg in primul cos

101×2=202kg in al doilea cos

101+202=303g in al treilea cos

v:101+202+303=606

corect

coroana!

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!


Go Studies: Alte intrebari