Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Cat costa 1kg de pere?
65:13=5 (lei)
Cat costa 3kg de pere?
3×5=15 (lei)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!