👤

știind că 13 kg de pere costă 65 RON Cât costă 3 kg de pere de același fel? VA ROOOOOOG DAU TEST​

Răspuns :

Răspuns:

12.6

Explicație pas cu pas:

65:13=4.2. 4.2x3=12.6

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Cat costa 1kg de pere?

65:13=5 (lei)

Cat costa 3kg de pere?

3×5=15 (lei)