andreea se întâlnește cu vecina sa care venea dela magazin. vecina ei îi spune ca a cumpărat 3 kg de capsuni platind 54 lei. daca Andreea vrea sa cumpere 6 kg de capsuni cat va trebui sa plătească?
detali : Problema de clase 5 , 6 se rezolva prin metoda reducerii la unitate
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!