👤

dacă 3 caiete costa 12 lei atunci 1 caiet costa..... lei​

Răspuns :

Răspuns:

4 lei

Explicație pas cu pas:

12:3=4

Sper ca te am ajutat! Succes la scoala

Răspuns:

4 lei

Explicație pas cu pas:

12 lei ÷ 3 lei=4 lei