Răspuns :
Explicație pas cu pas:
diferenta e de 2 kg de zahar deci 2kg zahar =6 lei deci 1 kg e 3 lei zahar
inlocuind, 6+30x=66
30x=66-6=60 => x=60/30= 2 lei kg faina
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!