👤

Problema I...36lei II...?lei }63lei​

Răspuns :

Răspuns:

63-36=27(lei)

Explicație pas cu pas:

rușine dacă întrebi asa ceva

Răspuns:

O minge costa 36 lei, si un penar cu 2 ori mai putin.Daca in toatal costa 63 lei, aflati ca costa un penar

Explicație pas cu pas:

SPER CA E BINE, NAM PREA INTELES CE AI SCRIS