👤

Dacă 6 pixuri costa 24 de lei, cati lei vor costa 7 pixuri? ​

Răspuns :

Răspuns:

24:6=4 lei un pix

4×7=28 lei 7 pixuri

sper că te-am ajutat

Răspuns:

Buna!28 lei

Explicație pas cu pas:

24lei:6=4lei(1 pix)

4leix7=28lei(7pixuri)