8. Pentru trei prăjituri şi trei ciocolate s-a plătit suma de 12 lei. costă o prăjitură şi cât costă o ciocolată, dacă o prăjitură este det mai ieftină decât o ciocolată? va roggggg multtttttttttttttttt
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!