Răspuns :
Salut
1.Cat costa un kg de mere?
11,40:3 = /x10
114:3=38
2.Cat costa 4,5 kg?
38 • 4,5 = 171
Succes!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!