Răspuns :
Răspuns:
5kg mere.....4 kg pere.....31 ×2
10 kg mere.....7 kg pere......58
_________________________
10 kg mere.....8kg pere.....62
10 kg mere.....7 kg pere.....58
0.........................1 kg pere....4 lei
4 lei un kg pere
4×4=16 lei pere
31-16=15
15:5=3 lei un kg mere
proba
10×3=30
4×7=28
30+28=58
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!