👤

3 kg alune şi 2 kg nuci costă 45,50 lei, iar 4 kg alune şi 1 kg nuci costă 46,50 lei. Câţi lei costă 1 kg nuci ?​

Răspuns :

Răspuns:

Cati lei costa 1 kg de nuci?

46,50÷4=12,50

In poza rezolvarea ………………..
Vezi imaginea DENISA5343