Răspuns:
5f.....6n.....43lei
2f.....2n.....16lei | ×3
6f.....6n.....48lei
1f / 5 lei
=> 1f costă 5 lei.
2f×5lei=10lei(costă 2f)
16lei-10lei=6lei(costă 2n)
6lei:2=3lei(costă 1n)
11f×5lei+13n×3lei=
55lei+39lei=
94lei(costă 11f+13n)
Mulțumiri:
Sper că te-am ajutat <3