Răspuns :
Răspuns:
fals
Explicație pas cu pas:
15,20:4=3,8 lei un kg de mere
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Daca 1 kg ar costa 4 lei, cle 4 kg ar fi costat 4 x 4 lei = 16 lei. In realitate, merele au costat 15,20 lei, deci afirmatia lui Alex este falsa.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!