Buna, va rog sa ma ajutati cu problema din imagine! Am nevoie maine deci este urgent. Mulțumesc anticipat!(ofer 25 p)

Explicație pas cu pas:
trebuia doar sa o inmultesti pe prima cu 2, ca numarul merelor din prima relatie sa devina egal cu cel al merelor din a doua relatie. Dupa scazi relatiile si aflii pretul unui kg de pere si cu ajutorul lor aflii pretul unui kg de pere. La final le aduni si afli ce-ti cere. Sper ca te-am ajutat!