👤

Daca 2 kg de zahar si 3 kg de faina costa 45 lei,iar 2 kg de zahar costa 55 lei. Sa se afle pretul unui 1kg de zahar si al unui 1kg de faina

Răspuns :

Răspuns:

câte kile de faina voiai sa zici?