👤

ana a cumparat patru caiete de dictando de accelasi fel . stiind ca a platit cu o de 100 lei si a primit 42 lei . aflati pretul unui caiet​

Răspuns :

Răspuns:

◇◇◇◇Baftaaaaaaaa!!!!!☺️◇◇◇◇

Vezi imaginea EKJEEE

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Cat costa 4 caiete?

100 lei - 42 lei = 58 lei

Cat costa un caiet?

58 lei : 4 = 14,5 lei

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!


Go Studies: Alte intrebari