Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Cat costa 4 caiete?
100 lei - 42 lei = 58 lei
Cat costa un caiet?
58 lei : 4 = 14,5 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!