👤

9 kilograme de caise costă 54 de lei. Câți lei vor costa 3 kilograme? 92​

Răspuns :

4 kg vor costa 18 lei

Explicație pas cu pas:

54:9=6

6×3=18 lei 3 kg

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne vedem curând și nu uitați să ne adăugați la marcaje!


Go Studies: Alte intrebari